Spartan Knurów brał udział w Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w Kickboxingu Kadetów Młodszych, Starszych oraz Juniorów i Seniorów, który odbył się w Muszynie w dniu 2.02 2013 roku. Nasz klub reprezentowało pięciu zawodników w kategorii wiekowej Kadet. Oliwia Kaczor skrzyżowała rękawice z bardzo dobrą zawodniczką ze Słowacji. Walka z udziałem reprezentantki SPARTANA TEAM KNURÓW stała na bardzo dobrym poziomie wyszkolenia technicznego i podobała się publiczności zgromadzonej na Hali. Przeciwniczka Oliwii wyróżniała się doświadczeniem ringowym oraz bardzo dobrymi i celnymi kontrami. Ostatecznie Oliwia zdobyła Srebrny Medal w Turnieju. W kategorii wagowej + 57kg Kuba Mleczko w walce półfinałowej walczył z miejscowym zawodnikiem i po bardzo kontrowersyjnym werdykcie 2;1 przegrał ostatecznie zdobywając Brązowy Medal. Bardzo dobry występ w tych zawodach zanotował Adrian Materna po trzech bardzo dobrych, wygranych pojedynkach został triumfatorem kategorii wagowej 42 kg zdobywając Złoty Medal. Adrian od początku rywalizacji był bardzo mocno skoncentrowany i przygotowany do walk, a po odebraniu medalu powiedział „ …obiecałem mojemu młodszemu bratu, że przywiozę mu medal, nie spodziewałem się jednak, że będzie to złoty…” Kategoria 47 kg była bardzo mocno obsadzona, znaleźli się w niej dwaj nasi Spartanie Damian Durkacz oraz Dawid Lutyński, którzy wygrali swoje pojedynki eliminacyjne i w walce półfinałowej skrzyżowali ze sobą rękawice. Trener Sławek przed walką powiedział swoim zawodnikom, że na macie mają walczyć. Walka toczyła się na bardzo wyrównanym poziomie. Po walce z kart sędziowskich nie można było wyłonić zwycięzcy dlatego tez sędzia główny zawodów zebrał na naradę wszystkich sędziów. Po około pięciu minutach niejednogłośną decyzją sędziów wygrał Dawid, a Damian zdobył Brązowy Medal. W finale nasz Spartan po kontrowersyjnym werdykcie przegrał i zdobył Srebrny Medal. Po całym turnieju Trener Sławek powiedział: „… Cieszą mnie bardzo wyniki swoich podopiecznych, wszyscy spisali się na medal. Chciałbym podkreślić, że dla czterech zawodników był to debiut dlatego też cieszy ten fakt i rokuje na przyszłość. Nasze wspólne, ciężkie przygotowania nie poszły na marne GRATULACJE !!!

Categories: Bez kategorii