W dniach 9-10 marca 2013 roku w Muszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w Kickboksingu. Do udziału w zawodach zgłoszono 485 zawodników i zawodniczek z 48 Klubów z całej Polski. Oczywiście na tych Mistrzostwach nie mogło zabraknąć naszego Klubu. Spartan Team Knurów wystawił do rywalizacji sportowej 6 zawodników w różnych kategoriach wagowych. W pierwszym dniu turnieju swoje walki eliminacyjne wygrali Damian Durkacz, Dawid Lutyński oraz Adrian Materna przechodząc dalej do rywalizacji o medale. Kolejne walki z udziałem naszych reprezentantów stały na bardzo dobrym poziomie wyszkolenia technicznego, co zauważył Prezes Polskiego Związku Kickboxingu Pan Andrzej Palacz : mówiąc „… Widzę ,że Wasz Klub przywiózł mocną ekipę….” Kolejny dzień zmagań to tylko same wygrane naszych reprezentantów na duże słowa uznania zasługują Adrian Materna, Kuba Mleczko oraz Dawid Lutyński, którzy walczyli ze swoimi przeciwnikami w sposób Mistrzowski Trener Spartana Śmieje się mówiąc „… W narożniku czasami się nudziłem, ponieważ moi podopieczni prowadzili walkę po mojej myśli trenerskiej…” Nasz Klub ostatecznie dotarł do Finału Mistrzostw z trzema Zawodnikami. Chcemy poinformować, że Złote Medale zdobyli: OLIWIA KACZOR- MISTRZYNI POLSKI KADETÓW W KICKBOXINGU 2013 ROK ADRIAN MATERNA- MISTRZ POLSKI KADETÓW W KICKBOXINGU 2013 ROK KAROL GUZERA – MISTRZ POLSKI KADETÓW W KICKBOXINGU 2013 ROK Do walki o cenne brązowe medale przystąpili trzej nasi SPARTANIE Kuba Mleczko, Damian Durkacz oraz Dawid Lutyński. Dawid oraz Kuba wykonali swoje zadania, ostatecznie zdobywając : KUBA MLECZKO – BRĄZOWY MEDALISTA MISTRZOSTW POLSKI W KICKBOXINGU 2013 ROK DAWID LUTYŃSKI – BRĄZOWY MEDALISTA MISTRZOSTW POLSKI W KICKBOXINGU 2013 ROKKuba Mleczko spotkał się z gospodarzem turnieju, niestety zabrakło celniejszych uderzeń nogami co spowodowało przegraną Kuby. Niestety Damian nie zrobił wagi do 47kg i musiał zmagać się z wyższymi i cięższymi o 5 kilo zawodnikami. Pomimo dobrej techniki i ducha walki nasz Spartan nie poradził sobie z warunkami fizycznymi. Na duże słowa uznania zasługuje Dawid Lutyński, który bardzo szybko pochłania wiedzę na treningach i zrobił duży krok w swojej karierze sportowej. W walce półfinałowej skrzyżował rękawice z bardzo dobrym zawodnikiem, który ostatecznie zdobył tytuł Mistrza Polski i zgarnął nagrodę najlepszego zawodnika Mistrzostw. Dawid toczył swój trzeci pojedynek w życiu i ta walka stała na bardzo wyrównanym poziomie. Trener zawodnika z ,którym nasz spartan toczył pojedynek powiedział: „ … Ta walka powinna być walką finałową wasz zawodnik to duży talent…” Do końca nie wiadomo było komu sędzia podniesie rękę. W narożniku Dawida obok trenera Sławka stał również ojciec Dawida znakomity były pięściarz Arkadiusz Lutyński który na tym turnieju bardzo mocno zaangażował się w pomoc trenerowi za co mu bardzo dziękujemy. Niezmiernie miło nam poinformować, że w kwalifikacji drużynowej Mistrzostw Polski SPARTAN TEAM KNURÓW ZAJĄŁ 3 MIEJSCE NA 48 KLUBÓW STARTUJĄCYCH W RYWALIZACJI SPORTOWEJ. Jak do tej pory jest to jeden z największych sukcesów sportowych w dziedzinie sportów walki w historii naszego Miasta Knurowa. Na koniec trener Sławomir Tokarz chciałby powiedzieć „… Jestem bardzo szczęśliwy z sukcesów moich podopiecznych, nie spodziewałem się ,że przywiozę do Knurowa tyle medali z najważniejszej imprezy sportowej w Kraju, ponieważ rywalizacja była duża, nie było mowy o przypadkach. Cieszy mnie bardzo, że nasz wspólny wysiłek w codziennym treningu nie idzie na marne. Ten sukces mobilizuje mnie do dalszej pracy z młodzieżą. Niejednokrotnie jest mi bardzo ciężko pogodzić wszystkie moje zajęcia, których się podjąłem ale teraz mając statut Trzeciej Drużyny w Polsce i posiadając w swoim Klubie tylu medalistów dostałem niesamowitego „kopa” do dalszych działań. Dziękuje wszystkim Trenerom Spartana, rodzicom oraz sponsorom bez których osiągniecie takiego sukcesu byłoby niemożliwe. JEST TO NASZ WSPÓLNY NIEBYWAŁY SUKCES !!!!

Categories: Bez kategorii

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *