Po raz pierwszy pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu w Rzeszowie w dniach 29-30 czerwca 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Prawo startu miały osoby, które na co dzień pełnią służbę w Policji, Wojsku, Straży Miejskiej, Służby Więziennej, Straży Granicznej itp. Na tak ważnym wydarzeniu oczywiście nie zabrakło reprezentanta Spartana Knurów. Michał Pietras jest zawodnikiem naszego klubu od ponad 2 lat i systematycznie uczęszcza na treningi dlatego też niezmiernie miło nam poinformować, że właśnie Michał po stoczonych trzech ciężkich pojedynkach z tak prestiżowej imprezy przywiózł do Knurowa cenny Brązowy Medal a wręczał mu go Zawodowy Interkontynentalny Mistrz Świata Federacji WKN Leszek Kołtun. Rywalizacja nie była łatwa w kategorii + 94 w jakiej stratował nasz zawodnik była mocno i licznie obsadzona dlatego cieszy fakt zdobycia tego medalu. Chcemy dodać, że Michał Pietras w naszym Klubie ćwiczy z zaangażowaniem boks pod okiem Leszka Tokarza. Pomysł na start w Kickboxingu zrodził się dwa tygodnie przed zawodami. „…Powiem tak, Michał zrobił nam wszystkim dużą niespodziankę, szczerze mówiąc nie spodziewałem się że przywiezie medal. Miałem obawy ponieważ bardzo krótko przygotowywał się ze mną do tych zawodów jeśli chodzi o techniki nożne. Wiedziałem, że ma smykałkę oraz, że jest bardzo dobrze przygotowany jeśli chodzi o techniki bokserskie oraz przygotowanie kondycyjne i siłowe. Jak widać chęć walki i mocny charakter oraz ogromna pracowitość robią swoje…” wypowiada się trener Sławek.”… Z Michałem prowadzę zajęcia bokserskie już dłuższy czas wiedziałem, że ma charakter i chęć do walki obserwowałem to na sparingach w innych klubach gdzie Michał dobrze sobie radził. Uzgodniliśmy wspólnie ze Sławikiem start tego zawodnika na tych zawodach, natomiast nie ukrywam miałem mieszane uczucia ponieważ Michał nie startował na żadnych zawodach w Kickboxingu jak widać mocne treningi bokserskie i opanowanie tych technik dają możliwość wygrywania. Ja to zawsze na treningu powtarzam, że boks to podwaliny każdej dyscypliny sportów walki – dodaje trener Leszek Tokarz.Nie da się nie zauważyć, że Klub Sportowy Spartan szkoli na bardzo wysokim poziomie i zrzesza w swoim gronie coraz więcej medalistów.Gratulujemy Michałowi wspaniałego sukcesu !

Categories: Bez kategorii

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *