W sobotnie popołudnie w Krakowie odbyła się kolejna edycja Ligi. Wzięło w niej udział ponad 100 zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski . Zawodnicy toczyli walk w formule Muay Thai i K- 1 Rules.Większość walk stała na bardzo wysokim poziomie. Na szczególne wyróżnienia zasługują przede wszystkim juniorzy i kadeci , co dobrze rokuje na przyszłość. W barwach naszego klubu wystąpili początkujący adepci, którzy rozpoczynają karierę sportową, posiadający bardzo krótki staż treningowy. Mateusz Kręplewski zdobył I miejsce , kolejny zawodnik Leszek Zajkowski po emocjonującym pojedynku zdobył I miejsce. Swoje walki toczyli również Sebastian Ryba, który walczył niestety z bardziej doświadczonym zawodnikiem i musiał uznać wyższość swojego rywala. Sebastian zasługuje na duże słowa uznania ponieważ nie bał się podjąć walki i pokazał się z dobrej strony. Ostatni pojedynek z udziałem naszego spartan Jakuba Stanika to kwintesencja Muay Thai twarde kopnięcia oraz zdecydowane akcje rękami naszego zawodnika spowodowały wiele problemu u swojego rywala, który toczył swój kolejny pojedynek. Sędziowie orzekli zwycięstwo na korzyść przeciwnika Jakuba stosunkiem głosów 2:1 Zawodnicy stawiający swoje pierwsze kroki na ringu oraz juniorzy zmagali się na dystansie 2 rund po 2 minuty, natomiast bardziej doświadczeni walczyli 3 rundy po 2 minuty . Pomimo że nie wszystkim startującym z SPARTANA udało się zwyciężyć, to wszyscy bez wyjątku pokazali się z jak najlepszej strony. Nie zabrakło serca do walki, zaciętości i determinacji. A to jest cenione o wiele wyżej niż jakikolwiek werdykt sędziowski i daje nadzieje na przyszłość !!! Trenerzy Spartana Sławomir Tokarz i Paweł Górecki są bardzo mocno zadowoleni ponieważ to co uczą na treningu powoli zaczyna wychodzić w ringu są pełni optymizmu DZIĘKI CHŁOPAKI I WIELKIE GRATULACJE !!!

Categories: Bez kategorii

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *