W dniach 14-16.03.2014 roku w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu formule Low Kick. Na stracie stanęła rekordowa liczba 350 zawodników i zawodniczek z 84 klubów z Polski. Zawody zorganizowane pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu stały na bardzo wysokim poziomie co można było zobaczyć podczas toczonych walk. Oczywiście na najważniejszej imprezie w roku nie mogło zabraknąć naszego klubu. Do rywalizacji Spartan wystawił w kategorii senior Marcina “Wiewiór” Wiewiórka. Reprezentant knurowskiego SPARTANA w pierwszej walce skrzyżował rękawice z zawodnikiem z Krakowa po bardzo emocjonującej walce wygrał stosunkiem głosów 3:0. Na “Wiewióra” w kolejnej walce czekał Bardzo utytułowany zawodnik Mistrz Polski faworyt kategorii wagowej 81 kg Kamil Ruta. Nasz zawodnik mimo tego podszedł do walki bardzo skoncentrowany i zdeterminowany liczyło się tylko zwycięstwo. Od pierwszej rundy Marcin parł do przodu wyprowadzając celne kombinacje co zaskoczyło jego przeciwnika. Marcin walczył jak równy z równym przeważał niesamowitą kondycją. W drugiej rundzie nasz zawodnik doznał krwawienia z nosa co bardzo mocno przeszkadzało w rozwinięciu skrzydeł. Lekarz zawodów niestety nie wyraził zgody na kontynuowanie dalszej walki. “… szkoda, że decyzja lekarza była na nie ponieważ w trzeciej rundzie Marcin mógł zrobić bardzo dużo ponieważ miał dużo siły do walki. Przeciwnik Spartana został ostatecznie Mistrzem Polski. Po walce dużo komentatorów i trenerów mówiło , że miała to być walka finałowa zabrakło szczęścia w losowaniu par. Mimo tego cieszymy się z bardzo dobrego występu naszego zawodnika co rokuje na przyszłość.

Categories: Bez kategorii

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *