ZŁOTE MEDALE DLA LUTYŃSKIEGO I DURKACZA NISAMOWITY SUKCES ZAWODNIKÓW SPARTANA !!!W dniach 31.05-01.06.2014 roku w Myszkowie odbyły się Międzywojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów, które w tym roku odbędą się w Świdnicy. Nasi chłopcy zgodnie ze współpracą , która przebiega w doskonały sposób bronili barw Gardy Gierałtowice. W sobotnich walkach półfinałowych Dawid Lutyński waga musza 52 kg pokonał jednogłośną decyzją sędziów 3-0 Macieja Szegdę z klubu PTB Tiger Tarnów. W niedzielnych finałach Damian Durkacz waga papierowa 48 kg pokonał w bardzo ładnym stylu Filipa Prysak Start Częstochowa wynikiem 3;0.natomiast Dawid Lutyński pokonał swojego rywala – Daniela Gargul Magic Boxing Brzesko 3-0. I tym samym Spartanie zdobyli Złote medale eliminacji i zakwalifikowali się do Olimpiady Młodzieży. Na wyjazd do Myszkowa chłopaki musieli sobie zasłużyć. Mianowicie, w Myszkowskim turnieju mogli boksować tylko mistrzowie i wicemistrzowie okręgów. Na Olimpiadę Młodzieży jedzie tylko Mistrz Eliminacji. Trener Ireneusz Przywara, który w sposób mistrzowski przygotował swoich podopiecznych do tego turnieju powiedział : Teraz czeka nas dużo pracy nad wytrzymałością poprawieniem techniki i taktyki bokserskiej żeby chłopaki wypadli jak najlepiej podczas Olimpiady. Sztab szkoleniowy Spartan jest dumny ze swoich podopiecznych jeszcze raz chłopaki WIELKIE GRATULACJE !!! Sponsor naszego Klubu Paweł Kobyliński ufundował nagrody pieniężne dla Damiana i Dawida za zdobycie kwalifikacji.

Categories: Bez kategorii