W Gliwicach 23 Listopada odbyły się I otwarte Mistrzostwa Śląska w Kickboxingu w formule Low-Kick. Do zmagań stanęło 60 zawodników z 10 Klubów. Poziom zawodów był bardzo wysoki, kilka walk na bardzo długo zapisze się w pamięci kibicom. Nasz Klub reprezentowało 8 zawodników aż pięciu z nich doszło do niedzielnych finałów. Mateusz Kręplewski stoczył pierwszy pojedynek z prezentantem z Jeleniej Góry i w ładnym stylu jednogłośnie na punkty wygrał swoją walkę. Do walki finałowej Mateusz podszedł bardzo mocno skoncentrowany co było widać w poszczególnych fragmentach walki. W drugiej rundzie przeciwnik naszego zawodnika był liczony. Mateusz wygrał i zdobył swój pierwszy tak ważny tytuł MISTRZA ŚLĄSKA !!!. Kolejny nasz prezentant Kuba Mleczko w walce finałowej skrzyżował rękawice z zawodnikiem z Wodzisławia Ślaskiego . Kuba od początku walki narzucił swoje tępo, celne dobre techniki spowodowały iż w trzeciej rundzie zawodnik Spartana wyprowadził kopnięcie okrężne na brzuch po czym przeciwnikowi odebrało chęci i siły do walki. Kuba w pięknym stylu wygrał pojedynek i zdobył tytuł MISTRZA ŚLĄSKA !!!. Do zmagań w tym turnieju stanęły również kobiety. Nasz Klub reprezentowała Olivia Kaczor, która jest młodą zawodniczka rokującą na przyszłość. W niedzielnym finale Olivia skrzyżowała rękawice z zawodniczką z Gliwic. Olivia zdominowała ten pojedynek posyłając kilkukrotnie swoją przeciwniczkę na deski. Fighterka ze Spartan pewnie wygrała swój pojedynek i zdobyła tytuł MISTRZYNI ŚLĄSKA !!! Na wielki podziw i szacunek zasługuje kolejny reprezentant Spartana Marcin „Wiewiór” Wiewiórka, który w sposób mistrzowski zdominował kategorie do 81 kg. Marcin w drodze do finału musiał stoczyć dwa pojedynki. Podczas przygotowań do tego turnieju Marcin dużo ćwiczył i poprawiał technikę walki. W pierwszym pojedynku „Wiewiór” odebrał ochoty do walki swojemu przeciwnikowi wygrywając przez nokaut. W drugiej walce Marcin udowodnił, że jest świetnie przygotowany i w pierwszej rundzie po zaledwie kilkudziesięciu sekundach po raz kolejny znokautował swojego rywala. W finale czekał na niego dobry zawodnik gospodarzy. Walka stała na bardzo dobrym poziomie dynamiczne akcje, celne ciosy powodowały widowiskowość tego pojedynku. Marcin nie bał się cały czas realizował wskazówki swojego narożnika. Zawodnik Spartana wygrał ten finał zdobył bardzo cenny tytuł MISTRZA ŚLĄSKA !!! Oprócz wymienionych Mistrzów do Knurowa przywieźliśmy jeszcze srebrny Medal Adama Witkowskiego i tytuł VICE MISTRZA ŚLĄSKA. Adam dopiero zaczyna przygodę z Kickboxingiem, a już zdobył cenny medal i stoczył dobry pojedynek. Musiał uznać doświadczenie swojego przeciwnika. Na trzecim stopniu podium stanęli Jakub Stanik i Sebastian Ryba. Jakub stoczył zacięty pojedynek zabrakło trochę szczęścia przegrał swoją walkę stosunkiem głosów 2;1Wszystkim zawodnikom składamy wielkie GRATULACJE !!!

Categories: Bez kategorii

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *