W dniach 15-24.05.2015r. na ringu we Lwowie najlepsi kadeci (Junior) Europy już po raz 19 walczyli o tytuły mistrzów Starego Kontynentu w swojej grupie wiekowej. Selekcjoner Młodzieżowej Kadry Narodowej Mężczyzn Marcin Stankiewicz zdecydował się powołać na ten championat siedmiu zawodników. Oczywiście w tym zaszczytnym gronie znalazł się wychowanek naszego klubu Damian Durkacz. Ostatnim akordem przygotowań do lwowskich mistrzostw była konsultacja we Władysławowie, gdzie nasi reprezentanci szlifowali formę przed tak ważnym startem.–Wszyscy ćwiczyli bardzo ciężko, aby jak najlepiej przygotować się do tego startu– mówi Marcin Stankiewicz. Do Lwowa przyjechało 220 zawodników z 27 państw. Damian w pierwszej walce turnieju spotkał się z reprezentantem Niemiec Kevinem Kischenko. Walka przebiegała po myśli naszego zawodnika celne kombinacje dochodziły do celu. Niestety Damian dostał minus punkt co przeważyło szale zwycięstwa na korzyść reprezentanta z Niemiec wygrywając walkę stosunkiem 2:1 Po mimo tego jesteśmy bardzo dumni z postawy jaką zaprezentował zawodnik Spartana. Damian ćwiczy boks stosunkowo krótko a już po raz drugi uczestniczył w Mistrzostwach Europy co świadczy o jego bardzo dobrym poziomie sportowym Wielkie Gratulacje !!!

Categories: Bez kategorii

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *