W Grudziądzu w dniach 11-19.07.2015r. odbywała się XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie. Na starcie stanęło161 zawodników z 86 klubów. Zawodnik Spartana Knurów Damian Durkacz, zakwalifikował się w wadze 54 kg gdzie startowało łącznie 13 zawodników z okręgowych związków bokserskich. Na grudziądzkim ringu nasz fighter stoczył bardzo dobre walki stojące na wysokim poziomie sportowym. Pierwszą walkę eliminacyjną boksował z zawodnikiem z klubu ( Ks Wisła Tczew) Śliwa Daniel. Pojedynek rozstrzygnął na swoją korzyść w drugiej rundzie przez TKO. Drugą walkę ćwierćfinałową oddał z zawodnikiem z klubu ( RKB Wisłok Rzeszów) Mateusz Rudnicki. Damian od początku kontrolował swojego przeciwnika i odniósł jednogłośnie zwycięstwo 3:0. Trzecią Walkę półfinałową stoczył z zawodnikiem z Klubu (KS RASZYN) Kacper Niewiadomski. Wygrał w drugiej rundzie przez TKO czym zapewnił sobie udział w Finale Mistrzostw Polski gdzie czekał na niego dobry zawodnik z klubu (KKS 1925 Włókniarz Kalisz) Łukaszewski Szymon. Damian do walki podszedł bardzo mocno skoncentrowany pomimo kontuzji , która coraz mocniej dawała o sobie znać. Pomimo tego wygrał jednogłośnie na punkty 3;0. I tym sposobem DAMIAN DURKACZ ( SPARTAN KNURÓW ) ZOSTAŁ MISTRZEM POLSKI KADETÓW NA ROK 2015. ” Co do Tych Mistrzostw miałem lekkie obawy. Bo dwa dni przed wyjazdem doznałem kontuzji pleców, które przeszkadzały nie tylko fizycznie ale psychicznie bo zamiast skupić się na walkach skupiałem się bardziej jak będę boksował z tą kontuzją. Mistrzostwo Polski w Boksie zdobyłem drugi raz pod rząd ale tym razem w Grudziądzu i w kat. 54 kg. Po czterech zwycięskich walkach, moją finałową walkę uznali najładniejszą walką finałów Mistrzostw Polski ! Chciałbym bardzo mocno PODZIĘKOWAĆ trenerowi IRENEUSZOWI PRZYWARA za wspaniałe przygotowanie mnie do Mistrzostw, bo bez tych przygotowań dużo bym nie zdziałał ” Cieszy nasz fakt, iż Klub Sportowy Spartan Knurów, z którego wywodzą się Mistrzowie !!! należy do czołówki Klubów w Polsce. Wielkie Gratulacje dla Damiana i Trenera Ireneusza !!!

Categories: Bez kategorii